Mix-Bet Beton

Beton architektoniczny – Poznań, Swarzędz, Oborniki

Metod na wykonanie betonu architektonicznego jest wiele zaczynając od gotowych płyt betonowych po drobnoziarnista szpachle. Bez względu na to jaką formę wykończenia finalnie wybierzemy, ściany wykonane z surowego betonu są obecnie na topie. Spowodowane jest to połączeniem szarego i np. białego koloru, który daje ponadczasowy efekt.

Jakie są techniki wykonania betonu architektonicznego? Którą najlepiej wybrać aby prace przebiegały zgodnie z planem przy jednoczesnym uzyskaniu różnych efektów? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania.

 

 

DO JAKICH POMIESZCZEŃ WARTO WYKORZYSTAĆ BETON ARCHITEKTONICZNY ?

 

 

Pomieszczenia o industrialnym charakterze świetnie będą się komponować z betonowymi ścianami w odcieniu szarości. To dzięki wykorzystaniu betonu architektonicznego mamy możliwość uzyskania efektu surowości. Swoje zastosowanie znajdzie również przy mniejszych pomieszczeniach tj. salon czy sypialnia ale także w biurach, restauracjach, klatach schodowych czy elewacjach.

 

 

beton architektoniczny Poznań, Swarzędz, Oborniki

 

 

ODCIENIE BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

 

 

Beton architektoniczny oferuje szeroki wachlarz możliwości nakładania poszczególnych warstw mieszanki. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać można nałożyć go w sposób, który:

a) sprawi, że ściana będzie gładka oraz porowata bądź błyszcząca ;
b) powoduje, że powstaną przebarwienia lub ubytki spowodowane wykorzystaniem tynku dekoracyjnego ;
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać oby dwie techniki i poeksperymentować z warstwami betonu.

 

 

W JAKI SPOSÓB NAKŁADAĆ BETON ARCHITEKTONICZNY?

 

 

Proces nakładania betonu architektonicznego w zasadzie nie różni się zbytnio od kładzenia. Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie oczyścić wybraną nawierzchnię z brudu powstałem z tłustych plam oraz kurzu. Następnie po wyschnięciu ściany można zająć się gruntowaniem oraz nakładaniem dekoracji.
Po wykonaniu zdobienia warto nałożyć na to dodatkową warstwę chroniącą powierzchnię przed zabrudzeniami co sprawi, że posłuży ono przez kolejne lata. Do tej czynności polecamy lakiery bądź impregnaty hydrofobowe.

Więcej wpisów:

Bez kategorii

Beton architektoniczny Poznań

Odkryj zalety betonu architektonicznego w Mixbet Poznań. Twórz niebanalne projekty z Mixbet – liderem w betonie architektonicznym. 🏗️ #BetonPoznań

Bez kategorii

Wytwórnia betonu Poznań

Betoniarnia Mixbet Poznań – tworzymy wyjątkowy beton. Nasza wytwórnia oferuje jakość i innowację. Postaw na solidność i doświadczenie!