Mix-Bet Beton

Betoniarnia Oborniki – rodzaje betonu

Proporcje składników wykorzystane przy konstrukcji betonu mają bezpośredni wypływ na jego finalny rodzaj. Decydując się na ofertę firmy Mixbetbeton klienci mają komfort wyboru właściwej mieszanki, dostosowanej do potrzeb budowy.

RODZAJE BETONU:

a) BETON LEKKI – jest to mieszanka nie przekraczająca wagi 2000kg/m3. Idealnie sprawdza się w przypadku gdy nakładana jest warstwa podkładowa bądź wyrównawcza czyli np. przy renowacjach budynków czy przy pracach w miejscach o dużym spadku powierzchni. Jednym słowem sprawdza się wszędzie tam gdzie inne betony są zbyt ciężkie.
b) BETON ARCHITEKTONICZNY – jest nim każdy rodzaj betonu, który wpisuje się cechami w plany architekta.
c) BETON WODOSZCZELNY – powstał dzięki odpowiedniemu zmniejszeniu porowatości mieszanki oraz dobraniu właściwych składników.
d) BETON WYSOKOWARTOŚCIOWY – ten rodzaj betonu cechuje się wysoką wytrzymałością, odpornością i wodoszczelnością.


e) BETON ODPORNY NA ŚCIERANIE – znajduje swoje zastosowanie głównie w nawierzchniach ogrodowych, podjazdach czy podłogach garażowych czyli wszędzie tam gdzie występuje duży nacisk na nawierzchnie.
f) BETON SAMOZAGĘSZCZALNY – najważniejszą role odgrywa tutaj gęstość oraz urabialność mieszanki. Nie wymaga ona wibrowania mechanicznego, a powietrze pod działaniem siły wyporu zostaje łatwo odprowadzone. Poprawne działanie zapewnia skrupulatne wypełnienie formą oraz zwarcie otulić zbrojenie.
g) BETON SAMOPOZIOMUJĄCY – jest to udoskonalona wersja wylewki anhydrytowej. Wykorzystuje się go przy robieniu pokładów podłogowych. Jest on nadzwyczaj płynny, a po zaschnięciu cechuję się gładkością, dzięki czemu nie trzeba go dodatkowo zacierać. Po nałożeniu rozprzestrzenia się po całej powierzchni, a powierzchnia automatycznie niweluje się za sprawą siły ciężkości.

Więcej wpisów:

Bez kategorii

Betoniarnia Poznań – jaką wybrać?

Beton, czyli masa budowlana, dzięki której możliwe jest tworzenie różnych konstrukcji architektonicznych to materiał obecny na każdym placu budowy. Skąd jego popularność? Przede wszystkim z

Aktualności

Betonowanie mostu na rzece Warta

Inwestycje małe i te duże obsługujemy ze szczególną dbałością o jakość wylewanego betonu. Tym razem pracowaliśmy przy budowie mostu na rzece Warta w województwie wielkopolskim.