Mix-Bet Beton

Betoniarnia Wielkopolska

Betoniarnia Suchy Las

Beton jest jednym z najtwardszych oraz najtrwalszych materiałów. Nic więc dziwnego, że jest powszechnie stosowany przy tworzeniu elementów konstrukcyjnych. 

 

Beton jest to materiał powstały ze zmieszania cementu, kruszywa grubego i drobnego oraz ewentualnych domieszek i dodatków, który uzyskuje swoje właściwości w wyniku hydratacji cementu. Wykorzystuje się go do wykonywania fundamentów budynków oraz elementów konstrukcyjnych, między innymi stropów oraz podłóg. Bardzo ważną rolę odgrywa zatem jego dobra jakość, którą mogą zaoferować jedynie wyspecjalizowane zakłady produkcyjne – betoniarnie

 

Znalezienie godnego zaufania dostawcę betonu może wydawać się z pozoru ciężkim zadaniem. Betoniarnia Suchy Las to przedsiębiorstwo, które dba o wysokiej jakości węzeł betoniarski, czyli zespół urządzeń wytwarzających mieszankę betonową. 

 

Beton bowiem, jak zostało już wspomniane, to mieszanka wody, cementu i kruszywa oraz ewentualnych dodatków nadających całości specyficzne właściwości. Bardzo ważne jest, aby wszystkie składniki były ze sobą połączone w odpowiednich proporcjach. Betoniarnia Suchy Las wyposażona jest w odpowiednie urządzenia, które automatycznie i z duża precyzją odmierzają proporcje składników, a następnie łączą je ze sobą.

Betoniarnia Swarzędz

Dobrą, godną polecenia betoniarnię powinien ponadto charakteryzować szeroki wachlarz dostępnych w ofercie klas oraz rodzajów betonu. Klasa betonu, czyli wytrzymałość na ściskanie, określa wielkość naprężeń ściskających, jakie może on przenieść. 

 

Jest to jednocześnie najważniejsza cecha betonu. W przypadku betonów ciężkich i zwykłych wyróżnić można klasę od C8/10 do C100/115, betony lekkie natomiast obejmują zakres od LC8/9 do LC 80/88. W przypadku wznoszenia domów jednorodzinnych, zazwyczaj wykorzystuje się beton o parametrach C8/10, C12/15, C16/20, C20/25 i C25/30. 

 

Betoniarnia Swarzędz oferuje swoim klientom szeroki wybór dostępnych klas. Czemu to takie istotne? Jeżeli do zrealizowania danej inwestycji potrzebny są betony różnych klas oraz rodzajów, korzystanie z usług jednej betoniarni to oszczędność czasu, a jak wiadomo – „czas to pieniądz”.

Zastosowanie wyrobów betonowych.

Dobrą betoniarnię wyróżniają ponadto dostępne środki transportu. Wyprodukowana mieszanka betonowa bowiem musi zostać przetransportowana na plac budowy. Odbywa się do za pomocą betonowozów, które potocznie nazywa są gruszkami. 


Czym się charakteryzują? Zbiornik do transportu stanowi obracająca się nieustannie beczka. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dzięki obrotowi mieszanka jest w ciągłym ruchu, co zapobiega jej wysychaniu i tężeniu. 


Betoniarnia Oborniki zapewnia transport wysokiej jakości gruszkami, co znacznie wpływa na czas pracy na budowie. Ponadto, przy wyborze betoniarni warto zwrócić uwagę na to jak daleko znajduje się dany zakład od placu budowy. Należy bowiem pamiętać, że koszt transportu betonu uzależniony jest między innymi od tego, na jakim dystansie musi zostać zrealizowany.

Więcej wpisów:

Bez kategorii

Beton architektoniczny Poznań

Odkryj zalety betonu architektonicznego w Mixbet Poznań. Twórz niebanalne projekty z Mixbet – liderem w betonie architektonicznym. 🏗️ #BetonPoznań

Bez kategorii

Wytwórnia betonu Poznań

Betoniarnia Mixbet Poznań – tworzymy wyjątkowy beton. Nasza wytwórnia oferuje jakość i innowację. Postaw na solidność i doświadczenie!