Mix-Bet Beton

BETORNIANIA POZNAŃ – główne składniki betonu

Obecnie rynek budowlany i architektoniczny oferuje szeroką gamę różnego rodzaju oraz klas betonu, co daje cały wachlarz możliwości konstrukcyjnych i projektowych. Betoniarnie w swojej ofercie mają wiele mieszanek betonu i to ich skład definiuje późniejsze zastosowanie. W Mixbetbeton mamy dla Państwa przygotowane betony

a) architektoniczne;

b) towarowe;

c) drogowe;

d) styrobeton.

ÓWNE SKŁADNIKI BETONU:

Kruszywo, woda oraz spoiwo to podstawa konstrukcji betonu. Spoiwem nazywamy substancje, które twardnieją dzięki reakcjom chemicznym z wodą. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego cementu np. z dodatkami mineralnymi. Mieszanka zostania powiązana reakcjami chemiczno-fizycznymi co doprowadzi do stwardnienia substancji. Woda w tym procesie jest bardzo ważna ponieważ to dzięki niej mieszanka uzyskuje odpowiednią gęstość. Kolejnym elementem istotnym w produkcji betonu jest kruszywo . Do Państwa dyspozycji mamy takie kruszywa jak:

a) zasypka;

b) pospółka;

c) naturalne.

Wielkość tych kruszyw dobierana jest indywidualnie pod potrzeby danej budowy.

Powyżej wymienione składniki to klucz do odpowiedniej konstrukcji betonu. Manewrowanie proporcjami pozwala na otrzymanie betonu o określonej gęstości oraz klasie.

Najpopularniejszym betonem używanym na budowach jest tzw. beton zwykły. Jest on bardzo trwały jednak przez swoją dużą wagę zrezygnowano z układania go w ziemi. Poprzez swoją niejednolitą strukturę mieszanki powoduje rozwarstwienia, które utrudniają poprawne ułożenie betonu. Ponadto po stwardnieniu mogą pojawiać się pęknięcia. Sprawia to, że powinien on być dodatkowo zbrojony przy użyciu stali zbrojnej, której cena systematycznie z roku na rok rośnie. Finalnie coraz częściej beton zwykły wykorzystuje się w celach dekoracyjnych a alternatywą w budownictwie staje się beton połączony z domieszkami pierwiastków chemicznych z minerałami. Znacznie wpływają one na takie parametry mieszanki jak urabialność, skurcz czy płynność. Ułatwia to polepszanie właściwości betonu tj. ciężar lub stopień zbrojenia.

Więcej wpisów:

Bez kategorii

Beton architektoniczny Poznań

Odkryj zalety betonu architektonicznego w Mixbet Poznań. Twórz niebanalne projekty z Mixbet – liderem w betonie architektonicznym. 🏗️ #BetonPoznań

Bez kategorii

Wytwórnia betonu Poznań

Betoniarnia Mixbet Poznań – tworzymy wyjątkowy beton. Nasza wytwórnia oferuje jakość i innowację. Postaw na solidność i doświadczenie!