Mix-Bet Beton

Cena betonu Poznań, Swarzędz, Oborniki.

betoniarka, dowóz betonu Poznań

Cena betonu zależy przede wszystkim od jego klasy i konsystencji. Może się też okazać, że jeśli chcemy zamówić niewielką ilość betonu, nie będzie nam łatwo znaleźć wytwórnię, która zrealizuje zamówienie. Przed zamówieniem betonu powinniśmy się upewnić, czy wytwórnia realizuje zamówienie. Niewielkie betoniarnie mogą odmówić zamówienia gdy potrzebna jest nam niewielka ilość tego surowca. Ceny w większości wytwórni są podobne.

 

Dla orientacji warto wiedzieć, że za 1 m3 mieszanki betonowej zwykłej o konsystencji plastycznej należy zapłacić: C8/10 od 210 zł, C12/15 – od 220 zł, a C16/20 – od 235 zł. Przy dużym zamówieniu warto zapytać o zniżkę. Niektóre wytwórnie udzielają rabatu w wysokości 5-10 proc. Do ceny niekiedy należy doliczyć koszt transportu na budowę. Podstawowym dowodem potwierdzającym pochodzenie betonu, jego ilość i parametry jest faktura VAT. Zdarza się, ze beton jest oferowany bez dołączonego dowodu zakupu, przez co pozornie jest tańszy o wartość VAT. Często nie jesteśmy tego świadomi. Jednak podejmując taką decyzję bierzemy na siebie ryzyko związane z wszelkimi szkodami w eksploatacji tego surowca.

 

 

Cena betonu drogowego.

 

 

Przy obecnych wymaganiach technicznych koszt budowy 1 metra sześciennego nawierzchni asfaltowej dla ruchu lekkiego waha się w zależności od typu nawierzchni od około 92 zł do około 124zł. Natomiast dla ruchu ciężkiego beton jest nawet tańszy. Przykładowo 1 metr sześcienny kosztuje od 200 do 225zł. Nawierzchnie betonu drogowego są znacznie tańsze w utrzymaniu oraz trwalsze.

 

 

Cena betonu konstrukcyjnego.

 

 

Mówiąc o betonie konstrukcyjnym, mamy na myśli surowiec, z którego wykonywane są elementy nośne budynku. Dlatego jego zastosowanie jest kluczowe w większości inwestycji budowlanych. Należy wiedzieć, jakie dokładnie klasy betonu możemy uznawać za konstrukcyjne, a także jakie posiada szczególne właściwości. Beton konstrukcyjny dzieli się na klasy:

– suchy beton w workach klasa B20 – od 9 do 25 zł/kg
– suchy beton w workach klasa B25 – od 10 do 25zł/kg
-suchy beton w workach klasa B30 – od 14 do 25zł/kg

Jak widać ceny nie są aż tak wysokie i są dość zbliżone do siebie. Są to najpopularniejsze produkty, które z pewnością możemy dostać w każdym markecie budowlanym.

 

 

Cena betonu architektonicznego

 

 

Beton architektoniczny to mieszanka wykonywana z kruszywa, cementu i wody z domieszkami substancji chemicznych. Ten materiał budowlany musi charakteryzować się wysoką jakością, ponieważ jest przeznaczony na odkryte części budynku czy pomieszczenia. Do najważniejszych właściwości betonu architektonicznego można zaliczyć jego odporność na ogień, niską nasiąkliwość. Warto pamiętać o tym, że parametry wytrzymałościowe tego surowca są najważniejsze i należy przy zakupie zwrócić na to uwagę. Beton architektoniczny nie należy do najtańszych. Płyty betonowe możemy kupić bezpośrednio u producenta, ale również w marketach budowlanych. Najbardziej popularny rozmiar płyty to 120×60 cm – za jedną sztukę zapłacimy w takim wypadku około 100 do 200zł. Znajdziemy także większe płyty jak 150x60cm. Ich cena jest niewiele większa średnio od 180 do 220zł. Za płyty o mniejszych wymiarach: 60x30cm, 60x40cm,60x60cm, 55x90cm, 50x100cm zapłacimy od 20 co 120 zł.

 

 

Cena betonu towarowego.

 

 

O ile klasę betonu wyczytamy z projektu, to ilości już nie bardzo. Warto ustalić mniej więcej ile betonu będziemy potrzebowali. Najmniejsza ilość betonu jaką możemy zamówić w betoniarni to 0,5 ale najczęściej minimum to 6 metrów sześciennych. Za dostarczenie mniejszej ilości zazwyczaj trzeba dopłacić. Górna granica właściwie nie istnieje. Jednak Betoniarnie nie przyjmują zwrotów, lub każą sobie za to zapłacić. W zależności od rodzaju takiego betonu towarowego cena za metr sześcienny to od 180zł do 390zł. Najtrudniej ustalić zapotrzebowanie tego surowca na schody. Tu warto skorzystać z kalkulatorów na stronach dostawców.

Więcej wpisów:

Bez kategorii

Beton architektoniczny Poznań

Odkryj zalety betonu architektonicznego w Mixbet Poznań. Twórz niebanalne projekty z Mixbet – liderem w betonie architektonicznym. 🏗️ #BetonPoznań

Bez kategorii

Wytwórnia betonu Poznań

Betoniarnia Mixbet Poznań – tworzymy wyjątkowy beton. Nasza wytwórnia oferuje jakość i innowację. Postaw na solidność i doświadczenie!