Mix-Bet Beton

Ile kosztuje beton - wycena, kalkulator

Betoniarnia Poznań cennik

Beton, czyli popularna masa budowlana, dzięki której możliwe jest tworzenie konstrukcji architektonicznych to materiał dający nieograniczone możliwości. Zależnie od zastosowania, mieszanka powinna być wzbogacona konkretnymi składnikami i to od nich w dużej mierze zależy jej cena. Decydując się na skorzystanie z usług betoniarni warto mieć na uwadze jakość oferowanego przez przedsiębiorstwo betonu. Cennik usług powinien zawierać wyszczególnione rodzaje masy budowlanej oraz cenę za 1 m3. Warto pamiętać, że wysoka jakość produkcji oraz zawartych w betonie składników, to gwarancja udanych prac budowlanych.

Ile kosztuje m3 betonu

Decydując się na zakup betonu, warto pamiętać, że na jego cenę składa się wiele czynników. Jakich? Po pierwsze – zawarte w masie budowlanej składniki i domieszki oraz rodzaj surowca użytego do produkcji betonu. Po drugie – odległość cementowni, a w przypadku kruszyw – odległość kopalni od wytwórni produkującej beton. Istotna jest również lokalizacja betoniarni. Warto zatem korzystać z usług lokalnych przedsiębiorstw w celu zminimalizowania między innymi kosztu transportu. Nie bez znaczenia jest także jakość produkcji oraz renoma firmy korzystającej z nowoczesnych, wysokiej klasy maszyn. 

 

Z racji, że beton jest najczęściej wykorzystywanym materiałem na budowie, można wyróżnić jego różne rodzaje. Wycena masy budowlanej powinna uwzględniać zatem nie tylko takie zmienne jak: zawarte składniki i domieszki oraz rodzaj użytego surowca ale również odmiany betonu ze względu na gęstość, skład czy właściwości. Profesjonalna wycena betonu uwzględnia wszystkie zmienne, dzięki czemu zarówno osoby fizyczne, jak i firmy budowlane mogą zaplanować prace budowlane. Warto pamiętać, że z wyceną nierozerwalnie związana jest nie tylko jakość masy budowlanej ale także lokalizacja betoniarni.