Mix-Bet Beton

Kruszywa - oferta

Zasypka

Zasypka to naturalny ziarnisty materiał. Ze względu na specjalną powłokę mineralną zasypka zazębia się, tworząc stabilną jak również nośną warstwę wyrównawczą.

Pospółka

Pospółka to bardzo dobre kruszywo pozyskiwane bezpośrednio z wyrobiska. Cechuje się dużą nośnością.

Naturalne

Wszystkie zasypki, które są w naszej ofercie są wytwarzane w naturalny sposób z wysokiej jakości elementów.

Kruszywa

Kruszywo to materiał wykorzystywany na szeroką skalę w budownictwie. Wyróżnić można różne rodzaje kruszywa, w tym te pochodzenia 

– mineralnego, 

– organicznego,

– przemysłowego

 

Wszystkie jednakże łączy jedno, są skalnym materiałem sypkim, drobno lub grubo ziarnistym. Jako element niezbędny w wielu pracach budowlanych, istotna jest wysoka jakość kruszywa.

 

Najbardziej popularnym zastosowaniem kruszywa jest wykorzystywanie go do produkcji zapraw oraz betonów. Do innych należą: wykorzystanie kruszywa jako zasypki, bazy pod kostkę brukową czy materiału służącego do podwyższania terenu.

Dostawca kruszyw Poznań, Wielkopolska

Wybór wysokiej jakości kruszywa może mieć duże znaczenie na trwałość betonu. Ważne zatem jest postawienie na dostawcę, który zapewni materiał spełniający wszelkie wymogi. Wieloletnie doświadczenie zdobyte dzięki dostarczaniu na terenie Wielkopolski kruszywa sprawia, że oferowane przez nas materiały stanowią element niezbędny wielu prac budowlanych.

Kruszywo to materiał używany do wielu celów. Niezależnie od rodzaju, powinien spełniać określone właściwości, dzięki którym zapewnia trwałość. Decydując się na kruszywo dostarczane przez naszą firmę, możesz mieć pewność, że wybrany materiał doskonale spełni Twoje oczekiwania. Czemu?

Zasypka

Jako naturalny, ziarnisty materiał, zasypka znajduje niezwykle szerokie zastosowanie w budownictwie. Dzięki specjalnej powłoce mineralnej, tworzy stabilną warstwę wyrównawczą. Kruszywo to materiał niezbędny podczas wielu prac budowlanych, zarówno tych na mniejszą, jak i większą skalę. Stworzenie nośnej warstwy wyrównawczej może mieć zatem niezwykle duże znaczenie na dalsze etapy prac budowlanych. Zasypkę stosuje się między innymi podczas budowy rurociągów ale nie tylko. Wyróżnić można różne rodzaje kruszyw używanych jako zasypki. Przy wyborze odpowiedniego należy przede wszystkim dobrać rodzaj granulacji. Wedle potrzeb i charakteru wykonywanych prac, można wybrać zasypkę o mniejszych, delikatnych ziarnach lub grubszych. Ważne, aby materiał był wysokiej jakości, to znaczy trwały i wytwarzany w naturalny sposób oraz cechował się zarówno dużą nośnością, jak i stabilnością, dzięki którym dalsze prace budowlane będą przebiegały bezproblemowo

Pospółka

Pospółka, czyli rodzaj kruszywa wykorzystywanego w budownictwie, to materiał niezbędny podczas wielu prac. Pospółka pozyskiwana jest bezpośrednio z wyrobiska i jest mieszaniną żwiru i piasku o różnych frakcjach. Jest zatem materiałem sypkim lub kawałkowym, niesortowanym. Ze względu na swoje unikatowe – a w wielu branżach również niezbędne – właściwości filtracyjne, mechaniczne oraz dużą nośność, pospółka bardzo często wykorzystywana jest w branży budowniczej jako podbudowa pod fundamenty. Ale to nie jedyny jej sposób wykorzystania. Obecna jest również w drogownictwie. Doskonale sprawdza się podczas wykonywania warstw odsączających nasypów drogowych. Pospółka jest również niezbędną podstawą fundamentów i podbudowy. Obecna jest także w formie nawierzchni dróg piaskowo żwirowych, a także polnych i leśnych. Postawienie na wysokiej jakości materiał pochodzenia naturalnego sprawia, że wykonywanie dalszych etapów budowy przebiega bezproblemowo.

Naturalne

Stawiając na wysokiej jakości zasypki, warto postawić na te wytwarzane w naturalny sposób, z wysokiej jakości elementów. Rodzaj granulacji oraz właściwości, którymi charakteryzuje się zasypka, mogą bowiem mieć bardzo duże znaczenie na dalszy przebieg wykonywanych prac budowlanych. Kruszywa naturalne, często stosowane jako zasypki, pozyskiwane są ze skał litych w procesie rozdrobnienia. Są najchętniej wybieranym materiałem przede wszystkim ze względu na swoją niezwykłą wytrzymałość i trwałość. Są również bardzo estetyczne. Zastosowanie takich naturalnych elementów głównie zależy od ich stopnia granulacji i potrzeb. Zasypka może stanowić jedynie rolę stabilnej warstwy wyrównawczej, jak i elementu ozdobnego na podjeździe lub w ogrodzie. Zasypki wytwarzane z wysokiej jakości elementów doskonale sprawdzają się jako nośna warstwa, od której często zależy tok dalszych prac budowlanych – zarówno przy budowie domu, jak i pracach drogowych.