Mix-Bet Beton

Wylewka betonowa – Poznań, Swarzędz, Oborniki

Odpowiednie przygotowanie podłoża pod kładzenie płytek, paneli czy desek to pierwsza rzecz jaką należy wykonać przed całym procesem. Najkorzystniejszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem jest wykonanie wylewki betonowej starannie utwardzonej. Dzięki niej cała podłoga będzie zachowana w idealnym poziomie bez dodatkowych, niechcianych odkształceń.

 

Wśród fachowców najczęstszym określeniem stosowanym na wylewkę betonową to jastrych. Mimo, że na pierwszy rzut oka cały proces przygotowania mieszanki nie wydaje się być skomplikowany, to jednak nie należy on do najprostszych. Jeżeli chcemy aby nasza podłoga cechowała się długą żywotnością, wykorzystanie odpowiednich materiałów oraz wykonywanie pracy według określonych zasad jest kluczem do sukcesu.

 

Chcąc poprawnie przygotować podłogę pod wylewkę betonowa należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów tj.: temperatura wnętrza, gęstość mieszanki czy czas potrzebny na jej wyschnięcie. Jeżeli woda będzie odparowywana zbyt szybko może doprowadzić do powstania pęknięć powierzchni.

 

Wylewka betonowa - Poznań, Swarzędz, Oborniki

 

Do najpopularniejszych wylewek betonowych możemy zaliczyć:

1. WYLEWKA PODKŁADOWA

 

Najczęściej do jej wykonania używa się gęstej masy cementowej co sprawia, że czas potrzebny na jej wyschnięcie jest znacznie krótszy niż w przypadku wylewki poziomującej. Swoje zastosowanie znajduje głównie w garażach czy piwnicach bloków.

2. WYLEWKA POZIOMUJĄCA:

 

jej zadaniem jest doprowadzenie powierzchni do równej płaszczyzny wraz z zapewnieniem stabilności podłoża. Ten rodzaj wylewek nakłada się za pomocą specjalnych natrysków podłączonych pod agregat do tego przeznaczony. Płynna konsystencja wylewki sprawia, że układa się ona praktycznie sama po jej wylaniu bez konieczności dodatkowego wyrównywania.

 

JAK WYKONAĆ WYLEWKĘ BETONOWĄ?

Niestety wykonanie wylewki betonowej nie kończy się na samym zmieszaniu cementu z woda i różnych dodatkami, wylania go na podłoże i czekania. Ten proces w rzeczywistości jest o wiele bardziej skomplikowany. Jeżeli chcemy, żeby nasza podłoga wytrzymają jak najdłużej należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: temperaturę panującą w pomieszczeniu, jakość wentylacji oraz sam skład betonu.

Dla jakości wylewki betonowej duże znaczenie ma grubość nałożonej warstwy betonu. Najlepiej jeżeli wynosi ona ok 6,5 cm. W przypadku dużych powierzchni ( np. magazynowych ) powierzchnia powinna zawierać specjalne szczeliny dylatacyjne. Sprawią one, że podłoga nie popęka ani nie zmieni kształtów pod wpływem zmiany temperatur.

Więcej wpisów:

Bez kategorii

Beton architektoniczny Poznań

Odkryj zalety betonu architektonicznego w Mixbet Poznań. Twórz niebanalne projekty z Mixbet – liderem w betonie architektonicznym. 🏗️ #BetonPoznań

Bez kategorii

Wytwórnia betonu Poznań

Betoniarnia Mixbet Poznań – tworzymy wyjątkowy beton. Nasza wytwórnia oferuje jakość i innowację. Postaw na solidność i doświadczenie!