Mix-Bet Beton

Wylewka anhydrytowa - oferta

Wylewka anhydrytowa

Jastrych, czyli wylewka podłogowa to warstwa podkładu, którą układa się na betonowej płycie lub stropach. Wyróżnić można wiele rodzajów wylewek podłogowych, do jednego z nich należy jastrych anhydrytowy, którego główną właściwością jest samopoziomowanie.

 

 

Jastrych MIXGILIA to anhydrytowa płynna mieszanka, produkowana w wytwórniach MIX-BET BETON i dostarczana na budowę jako gotowy do użycia produkt. Do ułożenia mieszanki używa się pompy ślimakowej.

Zalety podkładu anhydrytowego

Jastrych anhydrytowy to wylewka, na którą coraz częściej decydują się Klienci z województwa Wielkopolskiego. Właściwości samopoziomujące to nie jedyna cecha, która wyróżnia tą wylewkę podłogową. Do innych zalet jastrychu anhydrytowego należą:

Zalety jastrychu anhydrytowego doceniane są przez Klientów, dzięki czemu jest jedną z coraz częściej stosowanych wylewek podłogowych.

Zastosowanie jastrychy anhydrytowego

Jastrych MIXGILIA to produkt przeznaczony do stosowania jedynie wewnątrz obiektów budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem podłóg z systemem ogrzewania podłogowego. Nie zaleca się stosować go na zewnątrz oraz w pomieszczeniach o stałym oddziaływaniu wilgoci. Wylewka stosowana może być w pomieszczeniach suchych oraz o krótkotrwałej wyższej wilgotności, pod różnego rodzaju okładziny wykończeniowe.

Korzyści ze stosowania jastrychu anhydrytowego

Do jednej z ważniejszych zalet stosowania jastrychu anhydrytowego należy zmniejszenie grubości wylewki, a tym samym – mniejsze obciążenie stropów. Zgodny z normą PN-EN 13813 i oznakowany znakiem CE produkt nie wymaga ponadto zbrojenia ze względu na znaczną wytrzymałość mechaniczną. Brak skurczu podczas wiązania natomiast eliminuje problem spękań stosowanej wylewki. Stosowanie jastrychu anhydrytowego to również oszczędność czasu, ponieważ dzięki krótkiemu czasowi schnięcia, wejście na podkład możliwe jest już po 48 godzinach, a kontynuacja prac wykończeniowych – po 5 dniach. Ponadto, do niewątpliwych korzyści wynikających ze stosowania jastrychu anhydrytowego zaliczyć można możliwość wykonywania dużych powierzchni bez dylatacji.

Parametry techniczne:
  • wytrzymałość na ściskanie C20, C25, C30 [MPa];
  • wytrzymałość na zginanie F4, F5, F6 [MPa];
  • płynna konsystencja;
  • właściwości samopoziomujące.

Decydując się na zastosowanie jastrychu anhydrytowego, należy pamiętać o odpowiedniej grubości podkładu. Zalecana minimalna grubość w przypadku budowy domu jednorodzinnego wynosi 50 mm na ogrzewanie podłogowe (min. 35 mm powyżej rurki o grubości 16 mm,) oraz 35 mm dla powierzchni bez ogrzewania podłogowego. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości jastrychu anhydrytowego oraz konkurencyjnej cenie, oferta wylewek MIX-BET BETON jest skierowana do Ciebie.